اخبار > درقالب کتابی «علل و عوامل صعود و سقوط اهل علم» بیان شد


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب «فرازها و فرودها: علل و عوامل صعود و سقوط اهل علم»
مدیریت مطالعات و برنامه‌ریزی تربیتی

درقالب کتابی «علل و عوامل صعود و سقوط اهل علم» بیان شد

کتاب «فرازها و فرودها: علل و عوامل صعود و سقوط اهل علم» به همت معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه منتشر شد.

برخی افراد برای زندگی و آینده خود، اهداف بلند و قابل تحسین ترسیم می‌کنند و با تلاش و پی‌گیری درصددند به آن‌ها دست‌یابند؛ ولی در طول مسیر، گاه اهداف دگرگون می‌شود و جهت حرکت تغییر می‌یابد و به جای آن‌که به آن اهداف بلند فکر کنند و برای رسیدن به آن‌ها بکوشند، اسیر هواهای نفسانی، مطامع دنیوی و وسوسه‌های شیطانی می‌شوند و به سوی انحطاط و گمراهی کشیده می‌شوند و به جای صعود به قله‌های موفقیت، به دره‌های ناکامی و بدبختی سقوط می‌کنند.

کتاب حاضر، در پاسخ به این پرسش که چه عواملی در رشد و موفقیت اهل علم مؤثر و چه علل و عواملی موجب ناکامی و سقوط آن‌ها می‌شوند؟ با بررسی زندگی و رفتار تعدادی از اهل علم، به هفده علت و عامل رشد و موفقیت و پانزده علت و عامل سقوط و انحطاط اهل علم اشاره کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه این اثر به انتشارات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، واقع در قم، مدرسه علمیه دارالشفاء، فروشگاه انتشارات یا خیابان معلم، میدان روح الله، روبه‌روی مجتمع ناشران، نمایشگاه دائمی انتشارات حوزه‌های علمیه مراجعه کرده یا با شماره تلفن 37748383- 025 و 37735547- 025 تماس حاصل نمایند.١٤:٣٩ - 1396/12/07    /    شماره : ٣٩٨٢٣٦    /    تعداد نمایش : ٧٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج