اخبار > میثاق طلبگی در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت اخلاق و تربیت

میثاق طلبگی در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد

در این دوره توجیهی - تربیتی میثاق طلبگی حجت الاسلام و المسلمین همتیان قائم مقام معاون تهذیب حوزه های علمیه، ضمن معرفی و تشریح اهداف برگزاری دوره میثاق طلبگی گفت: وجود طرح میثاق طلبگی مربوط به  قبل از ورود به حوزه می باشد تا افراد در این دوره با حوزه شناخت پیدا کنند .

وی در ادامه تصریح کرد:  قبل از طرح میثاق طلبگی حوزه های علمیه برنامه های به عنوان اختبار و تثبیت را برای طلاب جدید الورود داشتند ویکی از مشکلات و آسیب های ان این بود که شخص متقاضی ورود به حوزه تا حدود سه ماه معلق بود و اگر بعد ازطی این زمان خوب بود رسمیت پیدا می کرد درغیر اینصورت سه ماه از فرصت تحصیلی را از دست داده بود و نمی توانست در مراکز علمی دیگر ادامه تحصیل دهد.

این استاد اخلاق افزود:  مهمترین هدف طرح میثاق طلبگی این می باشد که شخص متقاضی ورود به حوزه موانع و سختی ها و آسیب های حوزه را بشناسد و حوزه نیزاین جوان را بشناسد.

حجت الاسلام و المسلمین همتیان ابراز داشت: شخصی که وارد فضای حوزه می شود باید دارای یک سری ظرفیت های باشد تا بتواند عنصر تاثیرگزاری در جامعه باشد.

وی افزود: انسان های که ازراه حق و جاده ییرون رفته اند و همچون اسب ها ی سرکشی و یا رودخانه ای طغیان هستند و اگر انسان از حد و مرز خود تجاوز کند انسان طاغی است که قران نمونه ای از ان را همچون فرعون بیان کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین همتیان تصریح کرد: اگر شخصی در زندگی خود صرفا نگاه دنیوی داشته باشد  این شخص موجب خسران خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد:  افرادی که امر خدا را در مقابل هوای نفس خود می پذیرند در طول زندگی و دوران تحصیل مورد الطاف و عنایات الهی قرار می گیرند. و طلاب باید گوش به حرف هواهای نفسانی ندهند و در ورود به جلسات و فضای مجازی باید دقت داشته و سعی شود تمامی افعال مورد قبول حق تعالی باشد

حجت الاسلام و المسلمین ملکی معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور در ادامه  نشست دوره ی توجیهی - تربیتی میثاق طلبگی، با بیان رسالت سنگین طلاب در عرصه نشر معارف مکتب اهل بیت علیهم السلام خاطرنشان ساخت: ما در جبهه حق  و خط مقدم قرار گرقته ایم و اگر جنگندگی و خط مقدمی را داشته باشیم به سبب آن موفق خواهیم شد و اگر مخالف این امر باشد در اینصوزت در انجام فعالیت تبلیغی خود شکست خواهیم خورد.

وی در ادامه تصریح کرد: همواره شیطان در تمامی مراحل زندگی در تلاش است انسان را به زمین بزند، اما در فعالیت های همچون اعمال حج و طلبگی به شدت درحال جنگ با شخص است تا مانع نزدیکی فرد به الله شود، لذا باید تلاش جدی داشته باشید تا شیطان رجیم در زندگی و وجود ادمی لانه نکند.

معاون تهذیب حوزه های علمیه تصریح کرد: عرصه طلبگی زمان بسیارحساسی برای پیشرفت معنوی و اخلاقی می باشد و با کوچکترین خطا ممکن است عقب گرد خواهید داشت. لذا مراقب باشید خطا نکنید و از بهترین فرصت ها در جهت کسب فیوضات استفاده کنید، مبادا دچار غیبت و...شوید که در طول دوران تحصیلی موجب عقب گرد خواهید شد.

١٠:٤٨ - 1396/12/17    /    شماره : ٣٩٨٥٥٣    /    تعداد نمایش : ٨٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج