اخبار > خرمشهر را خدا آزاد کرد


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت آزادسازی خرمشهر

خرمشهر را خدا آزاد کرد

بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با آزادسازی خرمشهر:  

 اين جمله‌اى كه از امام بزرگوار ما نقل شده است و شما شنيديد كه فرمود: » خرمشهر راخدا آزاد كرد »، دقيق‌ترين و حكيمانه‌ترين سخنى است كه در اين باب گفته شده است؛ عيناً همان » و ما رميت اذ رميت و ليكن اللَّه رمى » قدرت خداى متعال در دل رزمندگان، در اراده و عزم پولادين رزمندگان، در صبر رزمندگان، در بازوى تواناى رزمندگان، در قدرت ابتكار رزمندگان تجلى پيدا كرد. دشمن متكى به ماده بود. معلوم است كه قدرت مادى توان ايستادگى و روياروئى با يك چنين هفت جوش معنويت و انسانيت را ندارد. هميشه همين جور است، امروز هم همين جور است عزيزان من! امروز هم قدرتهاى مادى با همه‌ى توانشان - با پولشان، با صنعت شان،با فناورى پيشرفته‌شان، با پيشرفتهاى علمى‌شان - قدرت مقابله و روياروئى باآن مجموعه‌ى انسانى كه ايمان را، عزم را، همت را، فداكارى را شاخص و معياركار خود گرفته، ندارند. 

قسمتی ازوصیت‌نامه فرمانده شهید جهان آرا :

ای امام! تا لحظه‌اى كه خون در رگ ما جوانان پاك اسلام وجود دارد لحظه‌اى نمى گذاريم كه خط پيامبرگونه تو كه بخط انبياء و تاريخ وصل است به انحراف كشيده شود . ولى اى امام من به عنوان كسى كه شايد كربلاى حسين را دركربلا ى خرمشهر ديده‌ام سخنى با تو دارم كه از اعماق جانم و از پرپر شدن خون جوانان خرمشهر برمى‌خيزد و آن اينست .

ای امام! از روزی كه جنگ آغاز شد تا لحظه ای كه خرمشهر سقوط كرد من یك ماه به طور مداوم كربلا را می دیدم، هر روز كه حمله دشمن بر برادران سخت می شد و فریاد آنها با بی سیم مرا از كار می انداخت و هیچ راه نجاتی نبود به اتاق می رفتم، گریه را آغاز می كردم و فریاد می زدم یا رب العالمین بر ما مپسند ذلت و خواری را.

   


٠٨:٢٠ - 1396/03/03    /    شماره : ١٣٦٧٢١    /    تعداد نمایش : ٤٤١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج