اخبار > ديدار رهبر معظم انقلاب با اعضاي محترم شوراي عالي حوزه هاي علميه


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار رهبر معظم انقلاب با اعضاي محترم شوراي عالي حوزه هاي علميه
ديدار رهبر معظم انقلاب با اعضاي محترم شوراي عالي حوزه هاي علميه

حضرت آيت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ديدار اعضای شورايعالی حوزه های علميه سراسر كشور با اشاره به منزلت و جايگاه اين شورا در تربيت روحانيون و علمای تأثيرگذار بر ضرورت جدی گرفتن تحول در حوزه های علميه و زنده كردن ظرفيت های درونی آن، و ارتقاء سطح اخلاق، فكر و معرفت دينی طلاب تأكيد كردند.

رهبر انقلاب اسلامی مبنای اصلی كار در حوزه های علميه را تربيت فقيه خواندند و خاطرنشان كردند: لازم است در كنار توجه به اين مبنای اصلی به آموزش و فراگيری علوم عقلی اعم از فلسفه و كلام نيز اهتمام شود.

ايشان «روح» حاكم بر حوزه های علميه را تربيت علمای وارسته دانستند و در تبيين لوازمِ «صورت و قالبِ» فعاليت های حوزه های علميه، بر مواردی همچون پرهيز از تقليد روشهای مديريتی ديوان سالارانه، گسترش تشكيلات اداری، موازی كاری و مدرك گرايی تأكيد كردند.

رهبر انقلاب تقويت سطح علمی و آموزشی در حوزه های علميه را ضرورتی قابل توجه دانستند و تصريح كردند: لازم است شورايعالی حوزه های علميه در اين زمينه برنامه ريزی كنند.

پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ابتدا آيت الله استادی رئيس شورايعالی حوزه علميه و سپس حضرات آقايان مقتدايی،‌غروی و حسينی بوشهری گزارشی از اقدامات دوره گذشته مديريت حوزه و مصوبات و سياست گذاری های شورايعالی و برنامه های مديريت در دوره ی پيش رو بيان كردند.


١٣:٤٠ - 1391/06/15    /    شماره : ٣٠٠٨٨١    /    تعداد نمایش : ٢٩٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج