اخبار > با تحقق شعار سال 93، الگویی متعالی به جهانیان معرفی کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

مناسبتها

با تحقق شعار سال 93، الگویی متعالی به جهانیان معرفی کنیم

آیت‌الله مرتضی مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ها و موضع گیری های فراوان خود در دوران رهبری نشان دادند، خواهان این هستند، از آنجایی که نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی اسلامی در جهان مطرح است، ارزش‌های بالای اسلامی در آن برجسته و نظامی پیشرو در این عرصه باشد.

وی با بیان این که نظام اسلامی باید در تمامی عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی،‌نظامی، اجتماعی، سیاسی و... پیشرو باشد خاطرنشان کرد:‌ در عین حال، باید نظام اسلامی در این عرصه‌ها جذاب باشد تا بتواند الگویی برای کشورهای اسلامی و غیر اسلامی باشد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد:‌ مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال،‌ اموری که برای رسیدن به این هدف باید به آن اهتمام ورزیده شود، به عنوان شعار سال قرار  داده و ملت و مسئولان را به توجه کردن به آن توصیه می‌کنند.

وی با اشاره به  انتخاب عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برای سال 93 از سوی رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب به حق به این نتیجه رسیدند که دو مشکل اساسی در کشور است که مانع رسیدن نظام به هدف مطلوب است که شامل اقتصاد و فرهنگ می‌باشد.

آیت‌الله مقتدایی افزود: در این راستا، مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را در عرصه اقتصاد مطرح کردند و با ابلاغ سیاست‌های کلان اقتصادی، ‌راه حل مشکل را در پیش روی مسئولان قرار دادند.

وی به نگرانی مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگ اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این عرصه بسیار حساس هستند و در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری نگرانی خود را از امور فرهنگی بیان داشتند و فرمودند "اگر رخنه‌ای در امور فرهنگی ایجاد شود، ‌به هیچ قیمتی نمی‌توان جلوی آن را گرفت".

عضو خبرگان رهبری با بیان این که رهبری در سخنرانی مشهد علت انتخاب شعار سال 93 و مراد از این عنوان را توضیح دادند،‌ افزودند: ایشان از مسئولان و ملت خواستند که همه با عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد و فرهنگ تلاش کنند.

وی با ابراز خرسندی از استقبال رؤسال قوای سه گانه، مسئولان و مردم از ابلاغ سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: با سخنان رهبر معظم انقلاب همه ضرورت این عنوان سال را درک کردند، در حال حاضر مشکل اساسی کشور اقتصاد و فرهنگ است و اگر این دو حل شوند، کشور ما مشکلی نخواهد داشت.

آیت‌الله مقتدایی با ابراز امیدواری از همکاری مردم و مسئولان در راستای تحقق این مطالبه رهبری اظهار داشت: مسئولان و ملت شریف و عزیز ایران باید دست در دست هم داده و با همکاری و عزم ملی و اهتمام جهادی برای تحقق این دو امر مهم تلاش کنند تا امر اقتصادی رونق یابد و امور فرهنگی مطابق موازین اسلامی در جامعه پیش رود.

وی خاطرنشان کرد: باید با تقویت نظام در عرصه اقتصاد و فرهنگ، پاسخی محکم به تحریم‌ها و  ادعاهای قلدران جهانی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی داد و بتوانیم با این عزم ملی و مدیریت جهادی،‌کشورمان را الگویی برای سایر کشورها و ملت‌ها قرار دهیم.


١١:٠٣ - 1393/01/16    /    شماره : ٣٣٨٨٥١    /    تعداد نمایش : ٢٠٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج