صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > هرمزگان 
اخبار > برگزاری کارگاه تلبس در حوزه علمیه هرمزگان


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان هرمزگان

برگزاری کارگاه تلبس در حوزه علمیه هرمزگان

به گزارش اداره اطلاع رسانی معاونت تهذیب حوزه های علمیه، حجت الاسلام شاه محمدی، با اشاره به برنامه های معاونت تهذیب حوزه علمیه استان هرمزگان اظهارداشت: یکی از برنامه های این معاونت ساماندهی امر تلبس در حوزه استان است.

سرپرست معاونت تهذیب حوزه علمیه استان هرمزگان، ساماندهی امور تهذيبی طلاب را اهداف اين برنامه آموزشی عنوان کرد و گفت: پس از بررسی دقیق طلاب مدارس علمیه استان، افراد واجد شرایط تلبس دعوت شده اند که خوشبختانه ثبت نام آن با استقبال خوبی هم مواجه شد.

وی تصریح کرد: طبق آیین نامه های داخلی حوزه، طلاب بلند مدت جهت شرکت در کارگاه تلبس می‌بایست پایه 5 را به اتمام رسانیده و طلاب سفیران هدایت نیز 130 واحد درسی را گذرانده باشند، همچنین مقید بودن به تلبس دائم و قبولی در مصاحبه و توان پاسخگویی به سوالات رایج در جامعه از دیگر شرایط اخذ مجوز تلبس است.

حجت الاسلام شاه محمدی، با بیان اینکه برگزاری کارگاه تلبس به صورت رسمی برای اولین بار است که  در حوزه علمیه استان برگزار می گردد، ابرازداشت: در این کارگاه طلابی که واجد شرایط تلبس هستند حضور داشته و باموضوعات مختلفی چون آداب طلبگی آشنا خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت: طلابی که بتوانند در پایان دوره امتیازات لازم را کسب کنند، مجوز تلبس را دریافت خواهند کرد و  در مراسمی، آیین عمامه گذاری آنها در استان برگزار خواهدشد.


٠٩:٠٦ - 1393/10/13    /    شماره : ٣٥٦٦٠٣    /    تعداد نمایش : ٣٦١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج