صفحه اصلی > محتوي اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار تهذيبي

ویژه‌نامه روحانیت و دفاع مقدس

به گزارش سرویس علمی فرهنگی خبرگزاری حوزه، صفحه نخست این ویژه نامه به تصاویری از علمای شهید مزین است.

در حاشیه هر صفحه توصیه‌ها و سفارشاتی از شهدای روحانی از جمله شهید بهشتی، میثمی، مصطفی ردانی‌پور، دستغیب، محسن آل‌احمد، شهید شریف قنوتی و... درج شده است.

صفحات میانی ویژه‌نامه روحانیت و دفاع مقدس، مزین به سخنان و خاطراتی از آیات عظام بهاءالدینی، شهید صدوقی نوری‌همدانی، جوادی‌آملی، جواد آقا تبریزی و... است.

خاک پایشان را طوطیای چشم می‌کنم

در دهمین صفحه از این ویژه در خاطراتی از آیت‌الله سید مجدالدین قاضی امام جمعه دزفول در دوران جنگ آمده که ایشان می‌گفتند: من به دنبال رزمندگان راه می‌افتم تا خاک پایشان را طوطیای چشمم قرار دهم.

وقتی ایشان دست یکی از خلبانان را بوسید، خلبان گریه می‌کرد و می‌گفت؛ آقا شما سید هستید و نودسال سن دارید چرا دست من را می‌بوسید؟ پیر مقاومت دزفول پاسخ داد: امام به شما فرموده من دست و پا و بازوی شما را می‌بوسم پس من باید پایتان را ببوسم.

*غسل زیارت برای دیدن رزمندگان

در بخش دیگری از این ضمیمه در حالات آیت‌الله العظمی بهاءالدینی نقل شده که ایشان برای دیدن رزمندگان غسل زیارت می‌کردند و این علاقه وافر موجب شد با وجود کهولت سن در برخی جبهه‌ها و حمله‌ها حضور داشتند.

در نهمین صفحه این ویژه‌نامه تحت عنوان شهادت از منظر آیت‌الله العظمی بهجت آمده است: مبادا غفلت کنید، آنهایی که شهید شدند، آنهایی که شهید داده‌اند، در راه خدا رفته‌اند و در راه خدا بوده‌اند و خدا می‌داند چه تاجی به سر این‌ها گذاشته شده و لو بعضی‌ها نمی‌بینند، مگر بعد از این‌که از این نشات بروند.

در پانزدهمین صفحه این ویژه‌نامه گزارشی از عملکرد 12 ساله ستاد کنگره شهدای روحانی کشور و آماری از شهدای روحانی به تفکیک استان‌ها و تخصص و مسئولیت آنها منعکس شده است.

حضور شهید صدوقی در جبهه

مقام معظم رهبری در خاطره‌ای بیان می‌کنند، شهید صدوقی چشمشان را عمل کرده بودند و بیماری قلبی هم داشتند و به خاطر این بیماری ده، بیست روز در بیمارستان بودند، وقتی مرخص شدند؛ به من گفتند من می‌خواهم بروم جبهه، من از ایشان خواهش کردم جبهه نروند، دیدم اصرار دارند بروند، گفتم پس جنوب نروید جنوب گرم است بروید غرب، ایشان گفتند: حالا ببنیم! بعد هم بدون این‌که اهمیتی به گرمی هوا بدهند، با چشم عمل کرده رفته بودند جنوب.

گزیده وصایای شهدای روحانی بخش دیگری از این ویژه‌نامه است که شامل وصایا و تاکیدات روحانیون و طلاب شهید به مردم و مسئولین جهت حفاظت از مبانی انقلاب است.

در این ویژه‌نامه همچنین صفحه‌ای به ویژگی‌های شهید محلاتی، اختصاص داده شده و خاطراتی از آن شهید در کلام امام و رهبری درج شده است.

ویژه‌نامه روحانیت و دفاع مقدس ضمیمه سیصد و هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه افق حوزه به مدیر مسئولی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن مولایی منتشر شده است.


١١:٢٨ - 1392/12/04    /    شماره : ٣٣٦٨٦٦    /    تعداد نمایش : ١٨٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج