صفحه اصلی > محتوي اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

محصولات معاونت تهذیب حوزه های علمیه

مجموعه کتاب های قله های تهذیب

کتب  توصیه های  اخلاقی«قله های تهذیب» انتشار یافت

مجموعه کتب توصیه ها و سفارشات اخلاقی بزرگان اخلاق و تهذیب حوزه های علمیه با عنوان«قله های  تهذیب» به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه انتشار و در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی معاونت تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور، مجموعه کتاب های  "قله های تهذیب"  در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر امر تهذیب، محوریت اخلاق عملی، بیان شرح حال، گفتار و رفتار بزرگان اهل تهذیب و اخلاق حوزه در سفر  سال 1389 به شهر مقدس قم تهیه و تدوین گردیده است.

این کتب ارزشمند اخلاقی، با هدف ترویج و گسترش معارف و آموزه های اخلاقی، تربیتی ویژه طلاب حوزه های علمیه، نسل جوان جامعه اسلامی و آشناسازی علاقمندان سیر و سلوک معنوی با قله های معنویت، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه و موسسه لاهوتیان آفاق درباره بزرگان اخلاقی حوزه انتشار  و در هر کتابی علاقه مندان با سفارشات،توصیه ها و سیره عملی یکی از بزرگان اخلاقی و تربیتی،آشنا می گردند.

برپایه این گزارش در گام اول از تهیه این کتب، نرم افزاری در همین راستا تهیه شد اما در راستای نشر و توزیع گسترده مطالب ارزشمند این محصولات در سراسر کشور و مخصوصا در مناطقی که به دلیل کمبود امکانات، توان استفاده از این نرم افزارها نبوده و از طرفی بنا به درخواست طلاب مدارس علمیه سراسر کشور جهت دسترسی آسان در هر شرایطی به  توصیه های بزرگان اخلاقی حوزه، تصمیم بر انتشار مکتوب این آثار شد.

سفارشات تهذیبی معمار کبیر انقلاب

در گام اول از انتشار این کتاب ها، توصیه ها وسفارشات امام خمینی(ره) مورد بررسی قرار گرفته است.

در این کتاب بیش از 420 توصیه و سفارش اخلاقی حضرت امام خمینی(ره) به زیور چاپ مزین  و نقش بسته است.

این گزارش می افزاید: این کتاب در پنج محور کلی سبک زندگی، تعلیم و تربیت ،تهذیب نفس، مقامات سلوک و منابع تنظیم شده که هر کدام از این محورها خود شامل چندین توصیه اخلاقی  می گردد.

تاکیدات سید العارفین

در گام دوم از انتشار این سری از کتاب های ارزشمند، توصیه های اخلاقی  و تهذیبی سید العارفین  حضرت آیت الله سید علی قاضی(ره)، به رشته تحریر در آمده است.

در این کتاب ارزشمند اخلاقی، 120 توصیه و سفارش اخلاقی از آیت الله العظمی قاضی(ره) گردآوری و تدوین گریده است.

برپایه این گزارش: قرآن، عترت،نماز،سبک زندگی،توصیه ها، حکایات،عنایات و ازنگاه بزرگان از جمله محورهای اصلی سفارشات اخلاقی این عالم ربانی را  در این کتاب شامل می گردد.

توصیه های اخلاقی آیت الله العظمی بهجت(ره)

در این کتاب نیز  بیش از 200 نکته از توصيه ها،سفارش و سیره عملی حضرت آیت الله العظمی محمد تقی بهجت(ره) مورد بررسی قرار گرفته است .

گفتنی است: توحید، قرآن، عترت، امام زمان(عج)، نماز، دعا و اذکار، توصیه ها، عنایات، سیاست، علما و طلاب، فهرست مطالب این کتاب را تشکیل می هند.

برپایه این گزارش تمام مطالب این  کتاب به صورت مستند از پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله بهجت و یا از کتب مرتبط با ایشان از جمله کتاب « درمحضر آیت الله بهجت»گردآوری و  در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

خاطرنشان می شود: مجموعه کتب توصیه ها و سفارشات اخلاقی بزرگان اخلاق و تهذیب حوزه های علمیه با عنوان«قله های  تهذیب» توسط حجت الاسلام والمسلمین احسان طریق الاسلامی به رشته تحریر در آمده و  توسط انتشارات مرکز مدیریت حوزه های علمیه چاپ شده است.

قابل ذکر است: علاقه مندان به این کتاب نفیس می توانند جهت تهیه آن به سایتwww.tahzib-howzeh.ir و یا www.fm24.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 09190658050یا 02537841162 تماس حاصل نمایند.

هم چنین این کتاب در  انتشارات مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم به آدرس خیابان حضرتی، مدرسه عالی دارالشفاء با شماره تلفن 02537748383 موجود می باشد


١٣:٠٠ - 1393/08/07    /    شماره : ٣٥٣٥٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج