صفحه اصلی > محتوي اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

محصولات معاونت تهذیب حوزه های علمیه

لوح های فشرده قله های تهذیب

قله های تهذیب1/آشنایی با آیت الله العظمی بهجت

نرم افزار معرفی آیت الله العظمی بهجت با بیش از600 نکته و توصیه اخلاقی ،کلیپ،تصویر و مستندی از زندگی این عالم ربانی، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تهیه و در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی معاونت تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور، مجموعه لوح فشرده "قله های تهذیب" در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری بر امر تهذیب، محوریت اخلاق عملی، بیان شرح حال، گفتار و رفتار بزرگان اهل تهذیب و اخلاق حوزه در سفر  سال 1389 به شهر مقدس قم تهیه و تدوین گردیده است.

این نرم افزار ارزشمند اخلاقی، با هدف ترویج و گسترش معارف و آموزه های اخلاقی، تربیتی ویژه طلاب محترم حوزه های علمیه ، نسل جوان جامعه اسلامی و آشناسازی علاقمندان سیر و سلوک معنوی با قله های معنویت، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه و موسسه لاهوتیان آفاق در قالب سلسله لوح های فشرده  درباره بزرگان اخلاقی حوزه تولید شده و در هر لوحی به معرفی کامل یکی از این بزرگان پرداخته شده است.

در اولین گام از این حرکت ارزشمند حوزوی، زندگي نامه، توصيه ها و ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله العظمی محمد تقی بهجت(ره) مورد بررسی قرار گرفته است .

این نرم افزار در 5 بخش کلی کتاب الکترونیکی،کتاب موبایل،زندگینامه مصور،چند رسانه و گالری نمایه گردیده که هر کدام از این بخش ها به نوبه خود به قسمت های جزئی تر تقسیم شده است.

در بخش کتاب الکترونیکی، بخش هایی چون زندگی نامه، نماز،کرامات،سیاست،دعاو اذکار،عترت،علما و طلاب،توحید،امام زمان،اساتید،قرآن،توصیه ها و حکایات به چشم می خورد.

به طور کلی می توان گفت  در بخش کتاب الکترونیکی که شامل 13 بخش است بیش از 540 نکته و توصیه اخلاقی از آیت الله العظمی بهجت گردآوری شده است.

 در بخش زندگی نامه ،شرح مفصلی از دوران حیات این عالم ربانی تماما برگرفته از سایت اطلاع رسانی آیت الله العظمی بهجت روایت شده است.

در دیگر بخش های یاد شده نیز به بیان مطالبی از این عارف ربانی در زمینه خود سازی اشاره شده است .

استغفار، درمان تمام دردها،دعا كردن به زبان همه‌ اهل ايمان،تسلیم فرمان نه تابع شیطان،دعا مشروط به توبه است ،دعاى فرج، دواى دردهاى ماست،سفارش بسيار بر حديث كسا،اندكی دعای حقيقی،باید دعا کنیم! ولزوم دعا برای رفع گرفتاری شیعیان و شرایط استجابت دعا، از جمله رهنموهایی آیت الله العظمی بهجت است که در بخش دعا و اذکار به آن اشاره شده است.

گفتنی است که تمام مطالب این  نرم افزار به مستند از پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله بهجت و یا از کتب مرتبط با ایشان از جمله کتاب « درمحضر آیت الله بهجت»گردآوری و  در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش: در بخش زندگینامه مصور این نرم افزار نیز حدود 40 تصویر ناب از دوره های مختلف زندگی آیت الله العظمی بهجت تهیه و تدوین شده است.

در بخش چند رسانه ای این نرم افزار نیز علاوه بر مستندی از زندگینامه حضرت آیت الله بهجت، کلیپ هایی از سبک زندگی، بیانات،توصیه های این عالم ربانی به چشم می خورد.

در آخرین بخش این نرم افزار یعنی قسمت گالری نیز بالغ بر15 پوستر با کیفیت بالا مزین به تصویر و نکته ای از اخلاقی از آیت الله العظمی بهجت جهت استفاده کاربران در نظر گرفته شده است.

قابل ذکر است: علاقه مندان به این نرم افزار نفیس می توانند جهت تهیه آن به سایتwww.tahzib-howzeh.ir و یا وب سایت فروشگاهی www.fm24.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 09190658050یا 02537841162 تماس حاصل نمایند.

 

قله های تهذیب2/آشنایی با آیت الله العظمی قاضی

نرم افزار معرفی، آیت الله العظمی سید علی قاضی، با بیش از300 نکته و توصیه اخلاقی و مستندی از زندگی این عالم ربانی، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تهیه و در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

در نرم افزار پیش رو، زندگي نامه، توصيه ها و ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله سید علی قاضی(ره) مورد بررسی قرار گرفته است .

این نرم افزار در3 بخش کلی کتاب الترونیکی،کتاب موبایل، چند رسانه ای، نمایه گردیده که هر کدام از این بخش ها به نوبه خود به قسمت های جزئی تر تقسیم شده است.

در بخش کتاب الکترونیکی، بخش هایی چون توصیف سالکان، زندگی نامه، قرآن، عترت، سخنان گوهربار، نماز،شاگردان، توصیه ها،کرامات، حکایات،اشعار،از نگاه بزرگان و اساتید به چشم می خورد.

به طور کلی می توان گفت  در بخش کتاب الکترونیکی که شامل 13 بخش است بیش از 305 نکته و توصیه اخلاقی از آیت الله العظمی سید علی قاضی گردآوری شده است.

 در بخش زندگی نامه ،شرح مفصلی از دوران حیات این عالم ربانی تماما برگرفته از منابع  و کتب معتبر روایت شده است.

در دیگر بخش های یاد شده مطالبی از این عارف ربانی در زمینه خود سازی گردآوری و  در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش: در بخش کتاب موبایل نیز کتابی در راستای معرفی ابعاد شخصیتی این عالم ربانی جهت استفاده در گوشی های همراه در نظر گرفته شده است.

در بخش چند رسانه ای این نرم افزار نیز مستندی از زندگینامه حضرت آیت الله سید علی قاضی از نگاه بزرگان و شاگردان ، در قالب مجموعه «حدیث سرو» تهیه شده است.

قابل ذکر است: علاقه مندان به این نرم افزار نفیس می توانند جهت تهیه آن به سایتwww.tahzib-howzeh.ir و یا www.fm24.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 09190658050یا 02537841162 تماس حاصل نمایند.

 

قله های تهذیب3/نگاهی به زندگی پربار امام خمینی(ره)

نرم افزار معرفی امام خمینی(ره) با بیش از 1342  نکته، توصیه اخلاقی و تصویراز زندگی این عالم ربانی، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تهیه و در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

در نرم افزار پیش رو، زندگي نامه، توصيه ها و ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله العظمی سید روح الله موسوی الخمینی(ره)  مورد بررسی قرار گرفته است .

این نرم افزار در 4 بخش کلی کتاب الکترونیکی،کتاب موبایل، چند رسانه و کتابخانه نمایه گردیده که هر کدام از این بخش ها به نوبه خود به قسمت های جزئی تر تقسیم شده است.

در بخش کتاب الکترونیکی، بخش هایی چون زندگینامه، تعلیم و تربیت، سبک زندگی، تهذیب نفس، موعظه ها، منازل و مقامات سلوک، نامه ها، روحانیت و حوزه، به چشم می خورد.

برپایه این گزارش: در مجموعه کتاب الکترونیکی که شامل 8 بخش است بیش از  هزار و342 نکته و توصیه اخلاقی از امام خمینی(ره) گردآوری شده است.

 در بخش تعلیم و تربیت، علاوه بر ذکر اهمیت این موضوع، به بیان مطالبی در عوامل فردی و اجتماعی،نقش مادران،دبیران و روحانیت و هم چنین عوامل دینی پرداخته شده است.

سبک زندگی بخش دیگری از قسمت کتاب الکترونیکی است که در آن سیره امام خمینی(ره) در مباحثی چون عترت،کرامات،نقش زنان،مبارزات سیاسی،مردم و محرومین توصیه های اخلاقی، شاگردان وخانواده بررسی گردیده است. 

این گزارش می افزاید: عزم و بیداری ،رضا و تسلیم، ذکر و تفکر ، صبر،توکل، خوف و رجا، شکر و تواضع ،مشارطه،مراقبه ،محاسبه ،زهد و توبه از جمله بخش های موضوعی در نمایه منازل و مقامات سلوک می باشد.

در بخش کتابخانه نیز 22جلد از کتاب  صحیفه نور اثر ماندگار معمار کبیر انقلاب ، تفسیر سوره حمد و وصیت نامه امام خمینی(ره)جهت استفاده پژوهشگران، گنجانده شده است .

بر اساس این گزارش: در بخش چند رسانه ای  این نرم افزار نیز بالغ بر 250 تصویر ناب از دوره های مختلف زندگی امام خمینی(ره) در قالب دوره هایی چون انقلاب، نوجوانی، مسئولین، پاریس، مطالعه، نیایش، دیدارهای مردمی، ملزومات فردی و فرزندان تهیه و تدوین شده است.

خاطرنشان می شود: علاقه مندان به این نرم افزار نفیس می توانند جهت تهیه آن به سایتwww.tahzib-howzeh.ir و وب سایت فروشگاهی  www.fm24.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 09190658050و 02537841162 تماس حاصل نمایند.

 

قله های تهذیب4/نگاهی به زندگی علامه طباطبایی

نرم افزار معرفی آیت الله العظمی سید محمدحسین طباطبایی(ره)، با بیش از750 نکته، تصویر، توصیه اخلاقی و مستندی از زندگی این عالم ربانی، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تهیه و در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

در نرم افزار پیش رو، زندگي نامه، توصيه ها و ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله سید محمد حسین طباطبایی  (ره) مورد بررسی قرار گرفته است .

برپایه این گزارش، این نرم افزار در4 بخش کلی کتاب الکترونیکی،کتاب موبایل، چند رسانه ای و زندگی نامه مصور نمایه گردیده که هر کدام از این بخش ها به نوبه خود به قسمت های جزئی تر تقسیم می شود.

در بخش کتاب الکترونیکی، بخش هایی چون ، زندگی نامه، اعتقادی، اخلاقی، علم، امامت و ولایت، زن و خانواده، عنایات، منازل و مقامات سلوک، حکایات،یاری و هدایت، سیاست و سفارشات به چشم می خورد.

در بخش زندگی نامه ،شرح مفصلی از دوران حیات این عالم ربانی برگرفته از منابع  و کتب معتبر روایت به رشته تحریر در آمده که خواننده را با دوران تولد تا دوران کهنسالی و ارتحال این عالم ربانی آشنا می کند.

در دیگر بخش های کتاب الکترونیکی، مطالبی از این عارف ربانی در زمینه خود سازی گردآوری و  در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

به طور کلی می توان گفت در بخش کتاب الکترونیکی که شامل 12 قسمت موضوعی می باشد بیش از 700 نکته و توصیه اخلاقی از  علامه طباطبایی گردآوری شده که برای استفاده طلاب، اساتید و دیگر پژوهشگران می تواند بسیار مفید باشد.

بر اساس این گزارش: در بخش کتاب موبایل نیز کتابی در راستای معرفی ابعاد شخصیتی این عالم ربانی جهت استفاده در گوشی های همراه تعبیه شده که قابلیت دانلود دارد.

در بخش چند رسانه ای این نرم افزار نیز مستندی پنج قسمتی  از زندگینامه حضرت آیت الله سید محمد حسین طباطبایی از نگاه بزرگان و شاگردان ، در قالب مجموعه «حدیث سرو» تهیه شده است.

هم چنین در بخش زندگینامه مصور این نرم افزار نیز 45 تصویر ناب از دوره های مختلف زندگی این مفسر بزرگ قرآن کریم گردآوری شده است.

قابل ذکر است: علاقه مندان به این نرم افزار نفیس می توانند جهت تهیه آن به سایتwww.tahzib-howzeh.ir و یا www.fm24.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 09190658050یا 02537841162 تماس حاصل نمایند.

 

قله های تهذیب5/نیم نگاهی به زندگی آیت الله شاه آبادی

نرم افزار معرفی آیت الله العظمی محمد علی شاه آبادی (ره)، با بیش از550  نکته، تصویر، توصیه اخلاقی و مستندی از زندگی این عالم ربانی، به همت معاونت تهذیب حوزه های علمیه تهیه و در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

در نرم افزار پیش رو، زندگي نامه، توصيه ها و ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله محمد علی شاه آبادی  (ره)، استاد اخلاق معمار کبیر انقلاب، مورد بررسی قرار گرفته است .

برپایه این گزارش، این نرم افزار در4 بخش کلی کتاب الکترونیکی،کتاب موبایل، چند رسانه ای و گالری نمایه گردیده که هر کدام از این بخش ها به نوبه خود به قسمت های جزئی تر تقسیم می شود.

در بخش کتاب الکترونیکی، بخش هایی چون، زندگینامه، منازل و مقامات سلوک، توحید، سیاست، قرآن،نماز، حکایات،سبک زندگی، دعا و اذکار، شرح رشحات،امامت، شرح شذره، عرفان، توصیه ها، اخلاق،علم، ازنگاه بزرگان و سخنان گوهر بار به چشم می خورد.

در بخش زندگی نامه ،شرح مفصلی از دوران حیات،اساتید،اجازه اجتهاد و عروج این عالم ربانی برگرفته از منابع  و کتب معتبر روایت به رشته تحریر در آمده که خواننده را با دوران تولد تا دوران کهنسالی و ارتحال این عالم ربانی آشنا می کند.

در دیگر بخش های کتاب الکترونیکی، مطالبی از این عارف ربانی در زمینه خود سازی، تهذیب و اخلاق گردآوری و  در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

به طور کلی می توان گفت در بخش کتاب الکترونیکی که شامل 18 قسمت موضوعی می باشد بیش از 535 نکته و توصیه اخلاقی ازآیت الله شاه آبادی گردآوری شده که برای استفاده طلاب، اساتید و دیگر پژوهشگران می تواند بسیار مفید باشد.

بر اساس این گزارش: در بخش کتاب موبایل نیز کتبی در راستای معرفی ابعاد شخصیتی  این استاد اخلاق امام خمینی(ره)، جهت استفاده در گوشی های همراه تعبیه شده که قابلیت دانلود دارد.

در بخش چند رسانه ای این نرم افزار نیز مستندی هفت  قسمتی  از زندگینامه حضرت آیت الله محمد علی شاه آبادی(ره) از نگاه بزرگان و شاگردان ، در قالب مجموعه «حدیث سرو» تهیه شده است.

هم چنین در بخش گالری این نرم افزار نیز چند تصویر ناب از دوره های مختلف زندگی این استاد بزرگ اخلاق گردآوری شده است.

لازم به ذکر است: علاقه مندان به این نرم افزار نفیس می توانند جهت تهیه آن به سایتwww.tahzib-howzeh.ir و یا www.fm24.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 09190658050یا 02537841162 تماس حاصل نمایند.

 

 

 

 

 


٠٧:٤٤ - 1393/08/08    /    شماره : ٣٥٣٦٥٩    /    تعداد نمایش : ٣١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج