صفحه اصلی > محتوي اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

محصولات معاونت تهذیب حوزه های علمیه

لوح های فشرده مشاوره و خانواده

مجموعه نرم‌افزارهای مشاوره‌ای « به سوی موفّقیّت »

به منظور ارتقاء سطح شناختی و رفتاری طلّاب محترم در زمینه‌ی موضوعات گوناگون مشاوره‌ای، روانشناسی و روانشناختی، از قبیل: مدیریت تحصیلی، ازدواج، خانواده، مدیریت عواطف، مدیریت ارتباطات، روانشناسی رشد شخصیت و. . . ، دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه اقدام به برگزاری کارگاه‌های تخصّصی با رویکرد اسلامی ‌توسّط اساتید مجرّب و متخصّص حوزوی نمود که خروجی‌ِ این مجموعه برنامه‌ها در قالب نرم‌افزارهای متعدّد با  عناوین: مشاوره موفّق، استاد موفّق، زندگی موفّق، ازدواج موفّق و طلبه موفّق عرضه گردید.

 

نرم افزار استاد موفق

نرم افزار «استاد موفق» در راستای ارائه سبک زندگی موفق بر پایه احکام اسلامی برای طلاب حوزه های علمیه تولیده شده است.

این نرم افزار چند رسانه ای در حقیقت شامل حدود 44 ساعت  از کلاس ها و دوره هایی است که برای طلاب در طول سالیان مختلف از سوی دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه برگزار شده است.

این نرم افزار  مشتمل بر دو لوح فشرده است که در سی دی اول مباحثی چون روش های اصلاح وتربیت، مدیریت ارتباط، مدیریت ازدواج و اصول و روش های تربیت اخلاقی طلاب از سوی حجج اسلام و المسلمین زینتی،جدیری،مهکام و نظافت در قالب 18 جلسه درسی ارائه شده است.

در سی دی دوم نیز مباحث چون آسیب شناسی اخلاقی وتربیتی طلاب، مدیریت تحصیلی، تحکیم روابط خانواده و برنامه ریزی تحصیلی از سوی حجج اسلام و المسلمین پسندیده، مهکام و شاملی در قالب 16 جلسه درسی گردآوریو در اختیار طلاب و پژوهشگران قرار گرفته است.

نرم افزار زندگی موفق

این نرم افزار  مشتمل بر  دو  لوح فشرده  مشتمل بر سخنان بزرگان، علما  و مشاوران  تخصصی و حوزوی  در حوزه سبک زندگی اسلامی و دینی می باشد .

 دربخش اول مباحثی چون لزوم توجه به کسب علم واحکام اسلامی در خانواده،  تساوی زن ومرد در کمال جویی، اخلاق در خانواده، نقش سازنده خانواده در نظام اسلامی با تاکید بر قرآن، همسران شایسته، لزوم هوشیاری در برابر شیطان، وظایف و ویژ گیهای همسران طلاب، الگو پذیری بانوان از حضرت زهرا(س)، مدیریت ارتباطات خویشاوندی، تفاوتهای اساسی زن ومرد، مدیریت زن در خانه، تغذیه وسلامت خانواده توسط آیات یزدی، حسینی بوشهری،ممدوحی و کعبی وحجج اسلام و المسلمین فرخ فال، همتیان، حسین خانی، تراشیون،کرمی،عباسی، آذربایجانی ،زینتی و...  در قالب  28 جلسه  کلاسی و در بیش از 25 ساعت گردآوری شده است.

 در  بخش دوم هم حجج اسلام و المسلمین مهکام، عرفان، مظاهری،آقا تهرانی، دولت خواه و به بیان  مباحثی چون مهارت هماهنگی مدیریت وظایف طلبگی با وظایف خانوادگی، خانواده خوشبخت در پرتو زندگی مهدوی، همسران وزندگی ساده طلبگی، سازگاری همسران در قالب  25جلسه  کلاسی و در 26 ساعت ، پرداخته اند.

نرم افزار ازدواج موفق

در این نرم افزار که در قالب یک لوح فشرده تنظیم و گردآوری شده است مباحثی چون مدیریت ازدواج ومهارت های انتخاب همسر و  مدیریت ازدواج توسط حجج اسلام و المسلمین زینتی و کرمی ارائه شده است.

این لوح فشرده شامل 7جلسه ویدئویی از کلاس درس اساتید بوده و در آن راهکارهای اسلامی ازدواج موفق بیان شده است .

نرم افزار طلبه موفق

این نرم افزار چند رسانه ای در حقیقت شامل کلاس ها و دوره هایی است که برای طلاب در طول سالیان مختلف از سوی دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه برگزار شده است.

این نرم افزار  مشتمل بر یک لوح فشرده  مشتمل بر سخنان مشاوران  تخصصی و حوزوی در دو بخش مهم مدیریت تحصیلی و مدیریت عواطف می باشد.

نرم افزار طلبه موفق شامل 21جلسه از کارگاه‌های تخصّصی حجج اسلام و المسلمین مهکام، جمشیدی، رفیعی و عباسی می باشد که در قالب حدود 20ساعت کلاسی تدوین و در اختیار طلاب قرار گرفته است .

نرم افزار مشاور موفق

این نرم افزار  مشتمل بر سه لوح فشرده  مشتمل بر سخنان مشاوران  تخصصی و حوزوی می باشد که در  بخش اول مباحثی چون الگوی مشاوره اسلامی،روش های اصلاح وتربیت، روانشناسی عمومی، و شادکامی ورضایت از زندگی از دیدگاه اسلام توسط دکتر فتحی آشتیانی وحجج اسلام و المسلمین حسین خانی، آذربایجانی و پسندیده در قالب  15جلسه  کلاسی و در 22 ساعت گردآوری شده است.

لوح فشرده دوم نیز 17 جلسه کلاسی 22 ساعت حاوی موضوعاتی چون مدیریت ارتباطات، روانشناسی رشد، آسیب شناسی اخلاقی تربیتی اساتید وطلاب و فرایند مشاوره ای ازدواج است که توسط حجج اسلام و المسلمین هادی، عباسی و مهکام ارائه شده است .

در بخش سوم ، حجج اسلام و المسلمین هادی، فقیهی، جدیری و موسوی نسب به بیان مباحث مدیریت تحصیلی، روانشناسی اجتماعی، کارگاه افسردگی، تحکیم روابط خانواده و  روانشناسی تربیتی در قالب 11 جلسه  کلاسی و در 20 ساعت ، پرداخته اند.

 

 
 
 
 


١٠:٣٦ - 1393/08/08    /    شماره : ٣٥٣٧٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج