مناسبتها


به مناسبت فاجعه تخریب بارگاه مقدس بقیع
مناسبتها
به مناسبت فاجعه تخریب بارگاه مقدس بقیع
یوم الهدم؛ تعبیر غریب و تکان دهنده ای که سالهای سال است چون زخمی بر قلب شیعه، نمادی از مظلومیت و درد این پیروان واقعی رسول و ائمه اطهار –علیهم السلام- شده است
 ٠٨:٠٣ - 1395/04/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
استاد رشاد
استاد رشاد
جامعه گرفتار فقر اخلاقی است، علما چاره اندیشی کنند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فقر اخلای حاکم بر جامعه،گفت: حوزه باید در کنار فقه، کلام و اصول، علم اخلاق را نیز به عنوان یک رشته مستقل دایر کرده و مجتهد اخلاقی تربیت کند.
 ٠٩:١١ - 1394/11/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
سکینه دختر امام حسین(ع) بانوی ادب و شجاعت
مناسبتها
سکینه دختر امام حسین(ع) بانوی ادب و شجاعت
ای سکینه! بدان که بعد از من گریه زیادی در پیش خواهی داشت؛ اما تا هنگامی که جان در بدن دارم، با این اشکِ جانگدازت، دلم را آتش نزن! آن زمان که کشته شدم، تو که بهترین زنان هستی، سزاوارترین فرد به گریستن بر منی
 ٠١:٢٠ - 1394/09/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام و المسلمین همتیان
معاون تهذیب حوزه علمیه استان قم مطرح کرد
صبوری و خویشتن داری؛ درسی از سیره امام کاظم (ع)
معاون تهذیب حوزه علمیه استان قم ، صبوری و خویشتن داری در برابر مشکلات و ناملایمتی ها را درسی ماندگار از سیره نورانی موسی بن جعفر(ع) عنوان کرد.
 ١٠:٢٨ - 1394/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
پوستر 13 آبان
مناسبتها
پوستر 13 آبان
پوستر 13 آبان جهت چاپ
 ٠٨:٥٧ - 1394/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
چهارده سخن گهربار از امام سجاد(ع)
مناسبتها
چهارده سخن گهربار از امام سجاد(ع)
از اين رو درسها و معارفى كه از امام سجاد عليه السلام در متون اسلامى و منابعى دينى بر جاى مانده و به ثبت رسيده، خود بهترين گواه بر منزلت علمى و نيز جايگاه اخلاقى و فضايل معنوى آن حضرت است.
 ١٠:٥٣ - 1393/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
مروری بر نقش روحانیت و مراجع در دفاع مقدس
مناسبتها
مروری بر نقش روحانیت و مراجع در دفاع مقدس
نقش مراجع، علمای، روحانیت و در رأس آنها، امام خمینی‌(ره) که با رشادت، فداکاری و حتی خون خویش، نهال اسلام و انقلاب را آبیاری کردند و این یادگار را در زیر رواق مقرنس یادها و خاطره هایشان برای ما برجای گذاردند، بسیار برجسته و ماندگار است.
 ٠٩:٢٠ - 1393/06/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان
مناسبت ها
میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان
حضرت علي اكبر (ع) فرزند ابي عبدالله الحسين(ع) بنا به روايتي در يازدهم شعبان،سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابي طالب (ع) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است
 ١٣:٤٠ - 1393/03/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
دنیای بی امام خميني ره
مناسبتها
دنیای بی امام ره
بسیار سخت است باور كردن این حقیقت تلخ؛ بسیار سخت بود برای ما در طول سال‌های گذشته تصور آن دنیایی كه در آن امام نباشد؛ آن جهان بی‌روحی، آن فضای افسرده‌ای، آن زندگی غم‌انگیزی كه در آن امام و رهبر و مراد و معلم و مرشد و پدر و امید ما حضور نداشته باشد.
 ٠٩:١٧ - 1393/03/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
زینب
مناسبتها
ما رأیت الا جمیلا!
زینب با آن کوه رنج و مصیبتهایی که کمر تاریخ را می شکند، هم در غربت و هجر و فراق حسین می سوزد و هم داغ فرزندان و یاران و دلداران را به جان می کشد و هم سرپرستی جمع زنان و یتیمان را به دوش می کشد و ...
 ٠٩:٤٢ - 1393/02/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگداشت شیخ صدوق
مناسبتها
15 اردیبهشت بزرگداشت شیخ صدوق
ابوجعفر محمد بن علی ابن بابویه قمی ملقب به شیخ صدوق از پیشتازان علم حدیث و از مردان نامی جهان اسلام در سال 305 ه.ق چون ستاره ای در آسمان روایت و فقاهت در شهر مقدس قم طلوع کرد. ولادت این عالم فقیه با آغاز نیابت حسین بن روح سومین نائب خاص امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هم زمان بوده است.
 ٠٨:١٥ - 1393/02/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهید شاه آبادی
مناسبتها
یادی از شهید شاه آبادی
شهدای روحانیت منحصر به شهدای مبارزه و جنگ در ایران اسلامی نیستند و یقیناً رقم شهدای گمنام حوزه‌‌ها و روحانیت كه در مسیر نشر معارف و احكام الهی به دست مزدوران و نامردمان، غریبانه جان باخته‌اند، بسیارزیاد است.
 ٠٩:٥٦ - 1393/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>